WŚRÓD DOLIN I GÓR GRUZJI

Zalety wycieczki Trasa Galeria
 • opieka polskiego pilota
 • bez nocnych przejazdów
 • przepyszna kuchnia
 • bajkowe krajobrazy

Tbilisi – Davit Gareji – Sighnaghi – Tsinandali – Gremi – Kvareli – Bolnisi – Dmanisi – Stepantsminda – Gori – Borjomi – Akhaltsikhe – Vardzia

PROGRAM WYCIECZKI

1 Dzień
Tbilisi

Przylot w godzinach wczesno-porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na odpoczynek i odświeżenie. Po późnym śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji. Tbilisi to niezwykle bajeczne i kolorowe miasto zbudowane na fundamencie różnych kultur. Jest przy tym bardzo przyjazne jak jego mieszkańcy. Tego dnia odwiedzimy największą świątynię na Kaukazie – sobór Świętej Trójcy, wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, zobaczymy łaźnie siarkowe, uroczą ulicę Chardin, synagogę, przepiękne freski w katedrze Sioni, Karawansaraj, świątynię Anczischati, awangardową wieżę zegarową, Plac Wolności, reprezentacyjną aleję Rustaweli i inne atrakcje. Powrót do hotelu na odświeżenie. Przejazd na powitalną kolację z pokazem tradycyjnych gruzińskich tańców. Nocleg.

2 Dzień
Tbilisi – Davit Gareji – Sighnaghi

Śniadanie. Wyjazd na półpustynię na południowym wschodzie kraju. Celem tego dnia będzie zwiedzanie skalnego monastyru Davit Gareji (UNESCO) założonego w VI wieku przez jednego z trzynastu Ojców Syryjskich, Davida. Trekking pod górę (ok. 1,5 godziny) do grot Udabno z XI-wiecznymi freskami. Będziemy mogli podziwiać piękny widok na Azerbejdżan.

Następnie wyruszymy do najbardziej winnej części regionu Kakheti. Jest to miejsce, które każdy podróżnik musi poczuć. Właśnie tam tradycja gruzińskiej gościnności, ciepła i biesiad jest najbardziej żywa. Przejazd do miasta miłości – Sighnaghi, z którego XVIII-wiecznych murów (jeżeli pozwala na to pogoda) rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Dolinę Alazańską oraz pasmo Kaukazu Wielkiego. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

3 Dzień
Tsinandali – Gremi – Kvareli

Po śniadaniu wizyta w muzeum Sighnaghi. Zobaczymy tam obrazy wybitnego malarza naiwnego Niko Pirosmani oraz pospacerujemy po brukowych uliczkach. Następnie pojedziemy do pałacu wybitnego intelektualisty gruzińskiego Aleksandra Chavchavadze w Tsinandali. Zwiedzimy również ceglaną cytadelę wraz z muzeum dawnej stolicy Kakheti, Gremi. Na koniec pojedziemy do miejscowości Kvareli, która słynie z nowoczesnych winnic i wyrobu słynnego wina Kindzmarauli. Zobaczymy tam tunele, w których leżakują produkty winiarni Khareba, gdzie będziemy mieli degustację. Powrót do Sighnaghi. Nocleg w hotelu.

4 Dzień
Bolnisi – Dmanisi - Tbilisi

Śniadanie. Wyjazd do regionu Kvemo (Dolna Kartlia). Jedną z tamtejszych atrakcji jest cerkiew Bolnisi Sioni, jedyna trzynawowa bazylika w Gruzji. Zbudowana w V wieku Bolnisi Sioni jest również znana ze starożytnej inskrypcji, która stanowi najstarsze historyczne świadectwo alfabetu gruzińskiego. Ponadto obiektem światowej klasy w tym regionie jest ufortyfikowane miasto Dmanisi, obecne Historyczne i Architektoniczne Muzeum, gdzie pierwsi Europejczycy założyli swój dom. Odkryto w nim bowiem czaszki Homo Erectus. Przyjazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

5 Dzień
Stepantsmind

Po śniadaniu  pojedziemy na słynną Gruzińską Drogę Wojenną i zobaczymy jej najsłynniejsze atrakcje. Jest to droga znana już od starożytności jako przejście z Kaukazu Południowego na Północny. Pierwszym punktem dnia będzie malowniczo położony monastyr Jvari (UNESCO), następnie twierdza Ananuri z bajecznym widokiem na lazurowy zbiornik Jinvali. Kolejno, przejeżdżając przez najsłynniejszy kurort narciarski na Kaukazie, Gudauri oraz najwyższy punkt drogi, Przełęcz Krzyżową, dotrzemy do Stepantsmindy znanej jako Kazbegi. Tam też, będziemy mieli off-road do świątyni Gergeti, skąd jeżeli dopisze pogoda otworzy się przed nami widok na „Królową Kaukazu”, górę Kazbek (Mkinvarcveri). Zakwaterowanie w pensjonacie. Nocleg.

6 Dzień
Gori – Borjomi – Akhaltsikhe

Śniadanie. Przejazd do rodzinnego miasta Józefa Stalina, Gori gdzie zobaczymy muzeum mu poświęcone oraz rodzinny domek. Wyjazd do Borjomi, wizytówki Kraju Rad, gdzie będziemy mieli szanse spróbować słynnej wody mineralnej prosto ze źródła. Następnie przyjazd do Akhaltsikhe i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie twierdzy Rabat (XIV w.). Czas wolny. Nocleg w hotelu w Akhaltsikhe.

7 Dzień
Vardzia - Tbilisi

Śniadanie. Wykwaterowanie w hotelu. Tego dnia udamy się do skalnego miasta Vardzia (UNESCO), jednego z najsłynniejszych zabytków gruzińskich. Potem przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Nocleg.

8 Dzień
Tbilisi – Warszawa

Wykwaterowanie z hotelu. Śniadanie w formie pakietów na wynos. Transfer na lotnisko Tbilisi. Przelot do Warszawy

 

Ważne informacje

 • Cena za 1 osobę przy zakwaterowaniu w pokoju dwuosobowym

 

min. 10 os. min. 20 os. min. 25 os. min. 30 os. min 40 os.
2945 zł 2420 zł 2260 zł 2149 zł 1975 zł

Cena zawiera:
 • transfery na/z lotniska w Warszawie
 • opiekę polskiego pilota-opiekuna przez cały czas trwania wycieczki
 • ubezpieczenie turystyczne KL NNW
 • transport w Gruzji zgodnie z programem
 • 4 noclegi w Tbilisi w hotelu ***
 • 2 noclegi w Sighnaghi w hotelu ***
 • 1 nocleg w Stepantsmindzie w pensjonacie
 • 1 nocleg w Akhaltsikhe w hotelu ****
 • wyżywienie: 7 x śniadanie, 1 x obiadokolacja z pokazem tańców regionalnych i muzyką na żywo
 • degustacje win wymienione w programie
 • off-road w Kazbegi w dwie strony
 • bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie: kolejka linowa w Tbilisi, muzeum Sighnaghi, tunele Khareba, muzeum Gremi, Tsinandali, muzeum Dmanisi, park Borjomi, Muzeum Stalina, Vardzia, Rabat
Cena nie zawiera:
 • biletów lotniczych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 570 zł